Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Cena Makropulos za rok 2018 putuje do Domova sv. Alžběty v Jablunkově

03.10.2018
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch udělí i v tomto roce, u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, výroční Cenu Makropulos.1

Cena Makropulos je nazvána podle divadelní hry Karla Čapka, která domýšlí odvěkou lidskou touhu po nekončícím životě. Poselství hry je možno chápat i tak, že nestačí jen přidat léta životu, ale je nutné přemýšlet o kvalitě života přidaných let.

Cena Makropulos je udělována k ohodnocení mimořádného a v praxi osvědčeného projektu řešícího zdravotní a zdravotně sociální potřeby seniorů v České republice. Může být udělena obci, městu nebo nestátní neziskové organizaci.

Na základě doporučení výběrové komise a souhlasu pana ministra obdrží Cenu Makropulos 2018 zástupce Domova sv. Alžběty v Jablunkově. Domov sv. Alžběty je domovem pro seniory, kteří pro sníženou soběstačnost potřebují pomoc nebo podporu druhé osoby. Je zajištěna komplexní péče (s laskavým a individuálním přístupem) - zdravotní, zdravotně sociální a ošetřovatelská, s ubytováním a stravou. Pro občany důchodového věku připravují i mnoho  volnočasových aktivit, například výlety a zájezdy s využitím speciálního vozu pro vozíčkáře, v areálu domova i zahrady se konají koncerty a další vystoupení se zapojením veřejnosti.

Cena Makropulos 2018 bude předána 1. listopadu 2018 ve 20 hodin na Nové scéně Národního divadla a následovat bude baletní inscenace Slovanský temperament.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Frýdecko-Místecka