Policisté zadrželi muže, který vyhrožoval bombami v obchodních centrech

02.08.2018
Ilustrační foto
Frýdeckomístečtí policisté se od poloviny minulého týdne intenzivně zabývali případem anonymního oznámení o uložení nástražného výbušného systému v nákupních centrech ve Frýdku-Místku. Od prvotního oznámení na případu pracovalo hned několik policistů různých organizačních článků, například kynologové se speciálně vycvičenými psy k vyhledávání výbušnin, pyrotechnici, pracovníci ze skupiny případových analýz, policisté obvodních oddělení a v neposlední řadě také kriminalisté.

Uvedenému oznámení byla od samého počátku věnována velká pozornost, a to nejen s ohledem na obsah těchto výhrůžek, ale také z důvodu jejich četnosti. S přihlédnutím k daným okolnostem bylo do zvýšeného bezpečnostního opatření zahrnuto na pět nákupních center na území města Frýdku-Místku. V následujících anonymních oznámení, které byly zasílány prostřednictvím internetových sítí, byly výhrůžky směřovány již ke konkrétnímu nákupnímu centru. Na základě dobré operativní činnosti všech zúčastněných složek, byl pachatel po necelých 65hodinách vypátrán a zadržen.

Pachatelem této činnosti byl 20letý muž, který neměl žádnou trestní minulost. Uvedený je v současné době vyšetřován na svobodě. Za přečin šíření poplašné zprávy hrozí již obviněnému muži trest odnětí svobody v délce trvání až na pět let.  
Převzato ODTUD

Aktuálně z Frýdecko-Místecka