V Třinci se představily historické automobily

03.08.2018
Nablýskaná auta, dobové kostýmy, swingová hudba…V sobotu 28. července Třinec zažil nebývalou podívanou. V rámci své spanilé jízdy beskydskou krajinou BESKYD RALLYE 2018 si u nás udělalo zastávku přes 160 automobilových veteránů.

Na parkovišti před WERK ARÉNOU mohli milovníci starých aut obdivovat historické vozy a motocykly různých značek a stáří, mezi nimiž nechyběly značky jako Praga, Tatra, AERO, staré škodovky, ale i Ford, Jaguar, BMW, Daimler, Cadillack, Hilman, Chevrolet a další. Velkou pozornost poutal také elektromobil DORA Replica z roku 1907.

„Těší mě, že jsme mohli veterány přivítat také v Třinci a zpestřit tak lidem prázdninový program v našem městě. Stará auta mají svůj jedinečný půvab a obdivuji, s jakou péčí se o ně jejich majitelé starají a kolik energie jim věnují. Jsem rád, že si účastníci historické rallye letos udělali zastávku i v Třinci a zájemci tak měli dostatek času prohlédnout si tyto poklady na vlastní oči,“ uvedl místostarosta Třince Ivo Kaleta, který v Třinci účastníky rallye přivítal.

Beskyd Rallye Turzovka je na veteránské scéně už více než 20 let a řadí se mezi největší setkání veteránistů na Slovensku, v České republice, ale i  ve střední Evropě.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Frýdecko-Místecka