Ve Frýdku-Místku proběhnou komentované vánoční prohlídky

10.12.2018
Vydejte se s Turistickým informačním centrem Frýdek-Místek za příběhem Vánoc, díky kterému si připomenete vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru.

Příběh Vánoc začne historik Petr Juřák vyprávět v úterý 11. prosince v 16.30 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Odtud se vydá do kostela sv. Jana Křtitele, následně do kostela sv. Jošta a finále prohlídky bude patřit letos vyhlášené národní kulturní památce a jediné bazilice v Moravskoslezském kraji. „Po celou dobu této vánoční procházky si budeme povídat o Vánocích. Dozvíte se například, co jsou to liturgická období, advent, co znamenají jednotlivé adventní neděle, v čem mají původ betlémy, vánoční stromy, koledy a jiné symboly Vánoc. A hlavně si připomeneme, jak se v minulosti slavily Vánoce u nás na Frýdecko-Místecku,“ přibližuje průběh ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná. Závěr prohlídky pak zpestří vystoupení dětí z místní Základní umělecké školy.

Vstup na poslední letošní komentovanou prohlídku v rámci Dnů s průvodcem je zdarma a koná se za každého počasí. Časová náročnost prohlídky je 1,5 – 2 hodiny.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Frýdecko-Místecka